Нај, Нај - Тоше Проески* - По Тебе (CD, Album)

8 Comments

 1. Arashishakar
  Posted on јануари 25, јануари 25, Author Коментарите се исклучени на Доза музика: Тоше ПРОЕСКИ – По тебе “Да имам огромна моќ, макар и накратко, би направил да исчезне омразата и злото и луѓето.
 2. Gujora
  На големиот концерт во чест на Тоше Проески што ќе се одржи в петок во ВИП-арена „Борис Трајковски“ ќе биде промовиран албумот „Secret Place со нови, досега необјавени песни од починатата ѕвезда. Проески е автор на дел од.
 3. Samutilar
  Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб. Како и во изминатите девет години.
 4. Shagis
  Од фондацијата „Тоше Проески“ соопштуваат дека на 13 октомври ќе биде објавен нов носач на звук насловен како „Secret place“. Албумот е работен во студиото на англискиот продуцент Енди Рајт и содржи седум сосема нови.
 5. Kigagore
  Jan 12,  · Албум: „По тебе" - Tose Proeski - Za ovoj svet.
 6. Kigagis
  Jan 12,  · Албум: „По тебе" - Tose Proeski - Slusas li.
 7. Shaktibar
  По тебе е албум на македонскиот пејач Тоше Нај, нај стадион ' Live · DVD Тоше Проески - стадион '06 - Live · DVD Тоше Проески - LIVE Белградска Арена
 8. Faugor
  На 1-вото място класирам песента „По тебе“, която отново е на Тоше Проески. Отново динамична и прочувствена любовна песен с поп-рок звучене и изключително красив текст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *